Ve svých projektech společnost BDSO aktivně spolupracuje se zástupci měst a obcí, aby zajistila, že budované byty pro seniory mají podporu ze strany vedení daných lokalit.

Dlouhodobě spolupracujeme taktéž s veřejnou správou na všech jejích úrovních, institucemi a poskytovateli služeb na plošné podpoře projektu a jednotlivých obslužných činností v rámci ČR. Snahou je projekty přirozeně začlenit do rázu sídel a nabízet řešení pro aktuální otázky seniorského, a obecně družstevního bydlení. To umožňuje začlenění seniorů do každodenního života a společenského dění.

Bezbariérové byty se díky možnosti vlastního uzpůsobení stanou pro seniory skutečným domovem. Na rozdíl od bydlení v klasických domovech důchodců se senioři nemusí vzdávat svých zájmů a koníčků. Projekt v sobě skloubí společenský život a příležitost účasti na komunitních akcích s možností zachování soukromí. Bytové komplexy budou vyrůstat v atraktivních lokalitách českých měst, která podpoří poskytování kvalitních služeb seniorům. První projekt je realizován v Mladé Boleslavi.